چگونگی تعمیر اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز

چگونه تعمیر اجاق گاز در حالتی که روشن نمی شود را انجام دهیم؟

تعمیر اجاق گاز چیزی است که می توانید به راحتی یاد بگیرید.

یاد بگیرید که چرا اجاق گاز شما جرقه نمی زند و چگونگی تعمیر اجاق گاز را یاد بگیرید.شما در نهایت می توانید کبریت ها را کنار بگذارید. گازها قطعاً مزیت های بسیار مانند، حرارت تقریباً فوری، صرفه جویی بلند مدت هزینه، و البته توانایی ادامه پختن زمانی که گاز قطع می شود را دارند.

اما برخلاف اجاق های الکتریکی و المان-کویلی، شما مجبور هستید شعله ها را روش کنید تا هر چیزی که بر روی اجاق گاز قرار دارد بپزد.

خوشبختانه، این مشکل معمولاً چیزی است که خود شما می توانید آن را حل کنید. یاد بگیرید که چرا اجاق گاز شما جرقه نمی زند و چگونگی تعمیر آن را یاد بگیرید.

تعمیر اجاق گاز

مشکل: با باقیمانده های غذا مسدود شده است

خواه با باقیمانده های مواد غذایی یا با روغن مسدود شده باشد، یکی از رایج ترین علت ها برای شعله گازی که مشکل جرقه زنی دارد، مسدود شدن جریان گاز به جرقه زن است.

تعمیر اجاق گاز در این حالت: با برداشتن میله های شعله دارای مشکل، شروع کنید. سپس، کلاهک شعله را که به سادگی برداشته می شود را بردارید. پایه شعله عایق نیز بلند می شود، در صورتی که برداشته نشد ممکن است شما نیازمند باز کردن چندین پیچ برای برداشتن آن باشید. محیط اطراف را با یک دستمال دارای کف و گرم پاک کنید. پایه عایق شعله را در سرکه یا آب گرم قرار دهید و از یک برس سفت برای حذف جرم موجود بر روی آن استفاده کنید. نهایتاً، جرم های باقیمانده در سوراخ های شعله را با خلال دندان، سوزن خیاطی یا هوای فشرده پاک کنید. شعله، پوشش و میله ها را دوباره نصب کنید و سعی کنید با جرقه زدن شعله را روشن کنید.

READ  تعویض سیم پیچی یک موتور سوخته-۲

اگر کار نکرد، ممکن است یک گیر (تاب) در خط تأمین گاز یا یک مشکل بزرگتر وجود داشته باشد، و ممکن است شما بخواهید با یک متخصص مشورت بکنید.

 

 مشکل: اتصال سست وجود دارد

دهها قطعه متحرک بر روی یک اجاق گاز وجود دارند، و ممکن است که به ویژه در حین تمیز کردن یا نصب، اتصالات سست شده باشند. اگر سیم هایی که جرقه زن را به مدول کنترل وصل می کنند یک اتصال محکم و صلب را ایجاد نکنند، شما قادر نخواهید بود که جرقه مورد نیاز برای روش کردن شعله را فراهم کنید.

تعمیر اجاق گاز در این حالت: ابتدا، منبع تعذیه گاز را قطع کنید یا سوئیچ قطع کننده را ببنید. میله های آهنی و کلاهک شعله معیوب را بردارید. پایه شعله عایق را بردارید و به دنبال سیم های قطع شده یا اتصالات شل بگردید. هر اتصال شل را ایمن کنید و هر سیم قطع شده را دوباره متصل کنید، پایه شعله، کلاهک و میله را دوباره نصب کنید. منبع اغذیه گاز را به اجاق وصل کنید و اتصال را چک کنید.

 

مشکل: جرقه زن معیوب است

اگر شما جرم ها را از پایه شعله برداشتید و هر اتصال شلی را محکم کردید، ممکن است شما با یک جرقه زن معیوب سروکار داشته باشید. یک راه سریع برای مشخص شدن خرابی جرقه زن این است که برق ها را خاموش کنید و و جرقه زن را امتحان کنید. اگر جرقه های جرقه زن به جای آبی مایل به سفید به صورت زرد یا نارنجی بود، شما بایستی آن را تعویض کنید.

READ  تعمیر موتور تردمیل

تعمیر اجاق گاز در این حالت: شیر گاز متصل به اجاق را قطع کنید، کلاهک شعله را بردارید و از یک پیچ گوشتی یا آچار ستاره‌ای برای جداکردن پایه شعله استفاده کنید. سیم هایی که از جرقه زن می آیند را قطع کنید. معمولاً، جرقه زن از یک سیستم قطع سریع استفاده می کند، بنابراین نیازی نیست تا شما سیم ها را قطع کنید. از شماره مدل اجاق خود استفاده کنید تا جرقه زن مناسب را خریداری و تعویض کنید، قطعات جدید را نصب کنید، و پایه شعله، کلاهک آن و میله ها را تعویض کنید. گاز را دوباره وصل کنید و شعله را امتحان کنید.

اگر هیچ کدام از روش های تعمیر سریع مشعل جواب نداد، ممکن است شما نیازمند تعویض سوئیچ جرقه زن، مدول کنترل کننده جرقه زن یا تماس با تعمیرکار برای عیب یابی دقیق تر باشید.

 

لینک منبع: https://www.cnet.com/how-to/how-to-fix-a-gas-stove-that-wont-light/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *