کولر آبی پوشالی – دوست قدیمی تابستان های ایران

کولر آبی پوشالی

از کولرهای آبی چه میدانید؟

تنوع کولرها در چند سال اخیر به حدی رسیده است که بازار فروش کولرهای سلولزی و کولر آبی پوشالی بسیار داغ شده است. اما چگونه تصمیم بگیریم که یک خرید خوب داشته باشیم؟

در ادامه به توضیحی مختصر در رابطه با کولر سلولزی و کولر آبی پوشالی خواهیم پرداخت تا انتخابی صحیح برای خرید داشته باشید.

کولر آبی پوشالی

کولر آبی پوشالی

برای خرید کولر آبی باید نسبت به نیاز خود یکی از انواع موجود در بازار را انتخاب کنید. کولرهای آبی استاندارد اغلب در انواع 5، 7 و 12 هزار به فروش می رسند که متناسب با آب و هوای ایران و نیاز بازار داخلی، در داخل کشور تولید و عرضه می شوند. این نوع از کولرها که به دلیل قیمت مناسب و کارایی نسبتاً خوب، در میان مردم طرفدار دارند، بدون مشکل نبوده و رقبای جدی در بازار کولرها دارند.

هر چقدر توان موتور کولر آبی پوشالی بالاتر برود، یعنی قدرت مکندگی هوای بیشتری هم دارد و در نتیجه می تواند سرمای بیشتر و پرقدرت تری هم به داخل منزل و اتاق بدمد. برای خرید بهتر است به دو نکته دقت داشته باشید، ابتدا شدت گرمای منطقه ای که در آن زندگی میکنید، و نکته مهم تر متراژ محلی که قرار است از کولر استفاده شود، با در نظر گرفتن این نکات و انتخاب کولری با قدرت مناسب، خنکی مناسبی به فضای مدنظر خود می دهید و از گرما در امان خواهید ماند. کولرهای آبی پوشالی یکی از پرکاربردترین و قدیمی ترین انواع کولر مصرفی در میان مردم هستند.

توصیه می شود که برای بالا بردن راندمان کولرهای آبی پوشالی، هر سال پوشال هایشان را عوض کنید و آنها را در مجاورت آفتاب مستقیم یا در فضاهای بسته که امکان رد و بدل شدن هوا به خوبی وجود ندارد، قرار ندهید.

از معایب کولرهای پوشالی می توان به امکان جذب گردوخاک محیط به پوشال ها و انتقال آنها به فضای خانه اشاره کرد. همچنین در صورت تراز نبودن محل نصب این کولرها و نزدیکی به پنجره و دیوار منزل، امکان تولید صدای مزاحم نیز وجود دارد.

از برتری های کولر آبی پوشالی نسبت به سایر کولرها، قیمت پایین تر و هزینه تعمیر کم آنهاست. البته فراموش نکنید که کانال کشی مناسب در هوادهی و سرمادهی کولرهای آبی نقش بسیار مهمی دارد. در غیر اینصورت ممکن است نتوانید از همه توان کولرتان برای خنک کردن منزل استفاده کنید. ناگفته نماند که مصرف آب و برق این کولرها هم قابل ملاحظه است و مطمئن شوید که هنگام خرید تمام این هزینه ها را به حساب می آورید. ضمن اینکه هزینه برق مصرفی با روشن کردن کولرهای آبی که دارای برچسب انرژی B به بالا هستند، بسیار کمتر از هزینه برق مصرفی ناشی از روشن کردن کولرهای گازی است.

در سال های اخیر، مدل جدیدی از کولرهای آبی رایج شده که به کولر سلولزی شهرت دارد و در مقابل کولرهای آبی قدیمی یعنی کولر پوشالی، عملکرد بهتری نشان می دهد. می توانید با خواندن این مطلب به تفاوت های کولر آبی پوشالی و کولر آبی سلولزی پی ببرید.

1 دیدگاه برای “کولر آبی پوشالی – دوست قدیمی تابستان های ایران

  1. اشتراک‌ها: علت خرابی تسمه کولر چیست؟ -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
واتس آپ Whatsapp chat
شماره تماس ما Whatsapp chat
2 +