خرید سیم لاکی مسی و کاربردها

Buy copper wire lacquer

کاربردها و مزایای خرید سیم لاکی مسی

فلز مس به دلیل اینکه خواص فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی ویژه ای نسبت به سایر فلزات دارد، مناسب ترین فلز در ساخت سیم های مغناطیسی است. از همین رو در ساخت سیم های لاکی، مس نقش تعیین کننده ای دارد و به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود، در این نوع سیم ها به کار گرفته می شود. خرید سیم لاکی مسی ، نیازمند داشتن اطلاعات در خصوص ویژگی ها و کاربردهای این نوع سیم هاست که به شما کمک می کند تا بسته به نوع کار خود، مناسب ترین سیم لاکی را انتخاب کنید.

در اینجا شما را با سیم های لاکی مسی بیشتر آشنا می کنیم.

ویژگی های سیم لاکی مسی

اصولا سیم های مغناطیسی استفاده های متنوعی دارند و مهم ترین آن، تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی و بالعکس است. هنگامی که شما از سیم برای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی استفاده می کنید، می توانید از سیم لاکی مسی استفاده کنید.

مس هدایت کننده بسیار خوبی برای انتقال جریان برق است و به همین منظور، در سیم های لاکی مورد استفاده قرار می گیرد.

انعطاف پذیری بالا و مقاومت کم در برابر حرارت، از دیگر ویژگی های مهم این فلز است که البته هر یک در صنایع الکتریکی، کارایی خاص خود را دارند.

کاربردهای سیم لاکی مسی

خرید سیم لاکی مسی

یکی از ویژگی های کلیدی سیم های لاکی مسی، کاربردهای بسیار وسیع آن در دستگاههای الکتریکی است که سیم های به کار رفته در این دستگاهها نیاز به این دارند که از عایق های لاکی نازک ساخته شده باشند.ترانسفورماتورها، موتورها و ژنراتورها همگی دستگاههایی هستند که بر اساس سیم پیچ ساخته می شوند که این سیم پیچی های گسترده، برای تولید میدان های مغناطیسی و جریان های الکتریکی در این دستگاهها، استفاده می شوند.

از آنجا که سیم های لاکی مسی دارای پوشش نازک لاکی هستند در حالت سیم پیچ، فضای کمتری می گیرند که نتیجه آن فشرده تر بودن سیم هاست که میزان کارایی سیم پیچ را در دستگاهها افزایش می دهد.به دلیل مقاومت کمتر سیم های لاکی مسی، در ژنراتورها برق بیشتری تولید می شود. همچنین سیم پیچ موتورهای الکتریکی با سیم های لاکی مسی حرکت بیشتری دارند و ترانسفورماتورها انرژی کمتری مصرف می کنند.

تقریبا دستگاهی نیست که از سیم های لاکی مسی در آن به کار نرفته باشد. از دیگر دستگاههایی که سیم لاکی مسی کاربرد دارد می توان القاگرها(سلف ها)، بلندگو و هاردیسک ها، تلفن و تلویزیون، تلفن های همراه، رایانه ها و … را نام برد.

عایق به کار رفته در سیم لاکی مسی

خرید سیم لاکی مسی

سیم لاکی مسی دارای پوشش عایق نازک روی خود می باشد و بین یک تا چهار لایه با مواد پلیمری عایق می شود. مواد به کار رفته برای روکش عایق سیم، در میزان ضخامت سیم، مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی، ممانعت از ایجاد جریان های کوتاه در سیم، ایجاد حرارت و مصارفی که می تواند سیم لاکی مسی داشته باشد بسیار موثر می باشد.

پلی وینیل، پلی اورتان، پلی استرایسید، پلی استرایمید، پلی استرآمید ایسید و … مواد پلیمری هستند که در ساخت لاک عایق این سیم ها مورد استفاده قرار می گیرند. برخی سیم های لاکی مسی نیز با روکش فایبرگلاس ساخته می شوند. این مواد هریک مزایا و ویژگی های خاص خودشان را دارند. مثلا سیم های لاکی مسی با عایق پلی اورتان دارای خواص حرارتی و لحیم کاری خوبی است و نرم و منعطف می باشد که در موتورهای خطی، تقویت کننده ها، تجهیزات اندازه گیری و مخابراتی، لوازم برقی خانگی و … کاربرد دارد.

خرید سیم لاکی مسی

در هنگام خرید سیم لاکی مسی مناسب است از سازندگان و فروشگاههای معتبر خریداری کنید که محصولاتی را مطابق با استانداردهای کیفی ارائه می دهند و به درستی آزمایش شده اند. بنابراین لازم است که اعتبار شرکت و محصولاتش را بررسی کنید. اگر شرکت های سازنده، در وب سایت خود در خصوص محصولات و مشخصات آن نوشته اند مطالعه کنید و قیمت تولیدکنندگان مختلف را ارزیابی نمایید تا یک سیم لاکی مسی باکیفیت و با قیمت مناسب را تهیه کنید.

البته برخی شرکت های تولید کننده هستند که شما را برای انواع سیم به خصوص خرید سیم لاکی مسی راهنمایی می کنند و در مورد سیم موردنیاز انواع دستگاهها و مصارف مختلف الکتریکی اطلاعات لازم را می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
واتس آپ Whatsapp chat
شماره تماس ما Whatsapp chat
2 +