انواع پاکت جاروبرقی

پاکت جاروبرقی

جاروبرقی به عنوان یکی از مهمترین لوازم خانگی شناخته می‌شود و از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده است. در میان این قطعاتی، مهمترین قطعات داخلی آن پاکت جاروبرقی و فیلتر جارو برقی می باشد.

پاکت های جاروبرقی انواع مختلفی دارد که گوناگونی آن از طریق پارامترهای مختلفی مثل جنس، برند ، کارایی، طراحی و … تعیین می‌شود. کوچکترین اندازه موجود آن ها در بازار ۵ سانتیمتر و بزرگترین اندازه آن ۱۲۵ سانتی متر است.

پاکت جاروبرقی دائمی

اگر دقت کرده باشید برخی از انواع جاروبرقی از پاکت های دائمی استفاده می کنند که معمولاً جنس این پاکت ها از پارچه فیلتری است. این پاکت ها هر بار پس از پر شدن سریع تخلیه می شوند و سپس در جای خودشان قرار داده می شوند . به این کیسه ها پاک دائم گفته می شود . البته دقت داشته باشید که یکی از مهمترین معایبی که این مدل از پاکت ها دارد تخلیه بسیار سخت آن است.

پاکت جاروبرقی دائمی

پاکت جاروبرقی یکبار مصرف

نوع دیگری از پاکت های جاروبرقی به پاکت های یکبار مصرف معروف هستند. این پاکت در مقایسه با پاکت های دیگر از نظر بهداشتی مناسب تر است و در مقایسه با پاکت های دائمی از فضای بیشتری برخوردار می باشد. پاکت جاروبرقی یکبار مصرف از جنس مرغوب و با کیفیت تولید می شود و دارای درپوش است.

وجود درپوش برای انتقال آن ها به محلی که قرار است معدوم شوند اهمیت دارد. این مدل از پاکتها به سیستم فیلتراسیون هم مجهز هستند. نکته جالب در مورد پاکت های یکبار مصرف تخلیه آسان تر آن نسبت به پاکت های دائمی است .

همچنین توجه کنید این پاکت ها خودشان هم در چندین مدل تولید می شوند. از جمله مهم ترین انواع این پاکت ها می‌توانیم به پاکت هپا، پاکت سری p و پاکت تیپ جی اشاره کنیم.

پاکت جاروبرقی یکبار مصرف

تفاوت پاکت جاروبرقی دائم و یکبار مصرف

قبل از آنکه بخواهیم در مورد تفاوت پاکت دائمی و یکبار مصرف صحبت کنیم ابتدا بهتر است به این نکته اشاره کنیم که پاکت جاروبرقی در سه مدل پارچه ای، پلیمری و کاغذی تولید می شود.

پاکت دائمی از نظر اینکه شما یک بار آن را می خرید و برای مدت طولانی از آن استفاده می‌کنید نسبت به پاکت های یکبار مصرف مزیت دارد اما از طرفی همین پاکت ها با توجه به اینکه روند تخلیه سختی دارند و بعد از هر بار تخلیه باید شستشو شوند، عیب هم دارند.

مخصوصاً در شرایطی که پاکت های یک بار مصرف را بعد از هر بار استفاده می توان دور انداخت و پاکت جدید جایگزین آنها کرد و در مقایسه با پاکت های دائمی، تخلیه این پاکت ها و معدوم سازی آنها آسان تر است.

پاکت دائمی مصرف کنیم یا یکبار مصرف؟

حال با توجه به اینکه با پاکت یکبار مصرف و دائمی و تفاوت انواع پاکت جاروبرقی آشنا شدیم، وقت آن است که در مورد این موضوع صحبت کنیم که کدام یک از آنها برای ما مناسب تر هستند.

اولین نکته ای که در این مورد باید خدمت شما بیان کنیم این است که مناسب بودن استفاده از پاکت های جاروبرقی دائمی و یکبار مصرف در شرایط گوناگون می تواند متفاوت باشد. اما برخی نکات هم هستند که به استفاده مناسب از این پاکت ها کمک می کنند.

اگر شما از پاکت نازک و یک لایه استفاده می کنید باید توجه داشته باشید که این پاکت ها امکان پاره شدن و آسیب رساندن به موتور را دارد و اگر به موتور جاروبرقی آسیب وارد شود ، شما مجبور هستید آن را تعویض کنید و هزینه بسیار زیادی را به خودتان تحمیل کنید.

البته این دلیل محسوب نمی شود که به جای پاکت یک لایه حتماً از پاکت دائمی استفاده کنید چرا که پاکت های دائمی هم به مرور زمان خاک را به سمت موتور می کشانند و باعث از بین رفتن آن می شود.

معمولاً بسیاری از خانواده ها پاکت جاروبرقی سه لایه را مورد استفاده قرار می دهند ، چرا که هم ضخیم تر است و هم نسبت به مدل دائمی بهتر می‌باشد. توجه داشته باشید هر مدل از پاکت های جاروبرقی را که خریداری کردید حتماً نوع آنتی باکتریال آن را تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
واتس آپ Whatsapp chat
شماره تماس ما Whatsapp chat
2 +