انواع سیل یا محفظه آب بند

انواع سیل

نافی، فیبروفنر، مکانیکال سیل یا محفظه آب بند:

قطعه ای است که در فاصله بین برینگ ها و پروانه پمپ قرار میگیرد و وظیفه آن این است که از ورود سیال به داخل برینگ ها و شفت جلوگیری میکند.

آب بند های مکانیکی یکی از مهم ترین قطعه های پمپ می باشند و جزء مهم ترین قطعاته صنعتی هستند که از آن ها برای جلوگیری از نشت مایعات ، گاز ها و ذررات معلق و… به بیرون یا داخل از سیستم مورد استفاده قرار میگیرد.

سیل های مکانیکی شامل دوسطح صاف هستند که یکی از این ستون ثابت و روی کاسه پمپ قرار میگیرد و دیگری متحرک است که بر روی محور گردش پمپ جا میگیرد.

کارکردسیل ها در شرایط خشک منجربه آسیب دیدگی سطوح آن می شود. فشار محصول پمپ شونده و نیروی موئینگی لایه ی نازکی از مایع را بر روی سطوح سیل ها قرار می دهد که باعث روان کاری سطوح آن میشود.

قسمت های تشکیل دهنده ی آب بند ها :

آب بند ها معمولاً دارای دوقسمت فلزی و پلاستیکی هستند قسمت چرخان سیل ها از ذغال با روکش فولادی ساخته میشوند و سطح بین رینگ های دوار و ثابت بسیار صیقلی و معمولاً از دو جنس سیلیکون و کاربید کربن ساخته میشود.

سیل ها بنا به نوع موتور در سایز ها با قطر داخلی دهانه متفاوت ساخته میشود. این نوع آوند ها معمولاً در چند نوع با اسم های متفاوت ساخته میشوند که بعضی از اسم های آن ها را در اینجا برای شما نوشته ایم .

انواع سیل ها :

لورا ، سایر ، ومایی ، پدرولو:

که تقریباً در یک شکل ساخته میشوند و فنر های آن ها به صورت داخلی میباشد.

کالپدا :

این نوع آب بند معمولاً ازسه قسمت تشکیل میشود که فنر آن به صورت جدا از قسمت پلاستیکی و سیلیکونی و به صورت استوانه ای است.

روبین :

فنر این آب بند شبیه به سیل کالپدا است با این تفاوت که فنر آن به شکل استوانه ای است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
واتس آپ Whatsapp chat
شماره تماس ما Whatsapp chat
2 +