خرید شلنگ لباسشویی و اهمیت حیاتی آن

شلنگ-ورودی-لباسشویی

اهمیت حیاتی خرید شلنگ لباسشویی

تعویض شلنگ لباسشویی امری حیاتی است که فرد بایستی حداکثر بین ۵ تا ۷ سال پس از استفاده شلنگ قدیمی برای خرید شلنگ لباسشویی جدید اقدام نماید. عدم تعویض شلنگ لباسشویی کهنه و یا شکسته می‌تواند منجر به نشتی آب و در نتیجه وارد شدن خسارت به خانه شما شود. بررسی مرتب شلنگ به‌منظور جلوگیری از پوسیدگی یا جدا شدن آن امری مهم در نگه‌داری از خانه است.

راهنمای خرید شلنگ لباسشویی

اکثر مردم به‌هنگام خرید شلنگ لباسشویی، برای تهیه نوع شلنگی که نیاز دارند هیچ ایده‌ای ندارند. عده‌ای دیگر نیز پس از خرید و نصب لباسشویی و شلنگ آن حتی نمی‌دانند که شلنگ بایستی پس چند سال تعویض شود. متاسفانه این ناآگاهی‌ها می‌توانند در طول زمان منجر به نشتی آب در خانه شما شوند و خسارات مالی به شما وارد کنند. شلنگ پس از استفاده زیاد در طول زمان کهنه می‌شود و در نتیجه می‌ّشکند، سوراخ می‌شود و نیازمند تعویض است. فاکتورهای زیر مهم‌ترین و اساسی‌ترین چیزهایی هستند که شما بایستی در هنگام خرید شلنگ لباسشویی به آن دقت کافی داشته باشید:

طول شلنگ

شلنگ لباسشویی

مهم‌ترین فاکتور در خرید شلنگ لباسشویی، طول شلنگ است. ماشین‌های لباسشویی بسته به نوع و اندازه‌شان، شلنگی با طول متفاوت نیاز دارند. طبیعتا ماشین‌های بزرگ‌تر شلنگ‌هایی با طول زیاد و ماشین‌های کوچک‌تر شلنگ‌های با طول کوچک نیاز دارند. معمولا در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی به حداقل و حداکثر طول شلنگ مورد نیاز ماشین اشاره شده است.

جنس شلنگ

مواد مورد استفاده در ساخت شلنگ لباسشویی متفاوت است و در زمان خرید شلنگ لباسشویی با گزینه‌های مختلفی مواجه می‌شوید. شلنگ‌ها از موادی چون پلاستیک، لاستیک، فلز ضدزنگ و یا پولی‌اورتان(نوعی ماده شیمیایی) ساخته می‌شوند. جنس شلنگ نشان‌دهنده‌ی دوام و انعطاف‌پذیری آن است که با قیمت آن رابطه‌ی مستقیمی دارد.

شلنگ‌های پلاستیکی به علت ارزانی ماده اولیه ارزان‌ترین و در عین حال قابل‌انعطاف‌ترین نوع شلنگ می‌باشد. شلنگ‌های لاستیکی یا لاستیکی مصنوعی در مقایسه با شلنگ‌های پلاستیکی گزینه‌ی قابل‌قبولی هستند که دارای قیمت بیشتری نیز می‌باشند. شلنگ‌هایی از جنس فلز ضدزنگ که گران‌تر از دو جنس قبل می‌باشد؛‌ معمول‌ترین و رایج‌ترین نوع شلنگ است که اکثر مردم از آن استفاده می‌کنند. این نوع شلنگ‌ها دارای دوام بسیار بالا هستند که فشار بالای آب بر روی آنان تاثیری نمی‌گذارد. در انتها به شلنگ‌های پولی‌اورتانی می‌رسیم که گران‌ترین شلنگ لباسشویی است؛ چرا که دارای بیشترین دوام و انعطاف‌پذیری هستند اما از نکات منفی آن می‌توان به وزن بالای آنان اشاره کرد.

شلنگ لباسشویی پلی ارتان
شلنگ پولی‌اورتانی

انعطاف‌پذیری

بسیاری از مردم در هنگام خرید شلنگ لباسشویی، ترجیح می‌دهند در وهله اول به انعطاف‌پذیری آن دقت کنند تا به جنس و سایر فاکتورها. البته این به آن معنا نیست که این فاکتور اهمیت کمی دارد؛ انعطاف‌پذیری شلنگ فاکتوری مهم است که نشانگر طول عمر و دوام آن است و به جنس مورد استفاده در شلنگ بستگی دارد. شلنگی که انعطاف‌پذیر نیست، به سختی کج می‌ّشود و در نتیجه پس مدت کوتاهی در اثر فشاری که آن وارد می‌شود می‌شکند و شخص مجبور به خرید شلنگ لباسشویی جدید می‌ّشود.

دمای آب مورد استفاده

این فاکتور اهمیت بالایی دارد، چرا که شلنگ‌ها بسته به نوع و جنس مواد اولیه‌شان ممکن است برای آب گرم یا سرد مناسب نباشند. حتما به این نکته در هنگام خرید شلنگ لباسشویی دقت داشته باشید که به تناسب استفاده‌تان از آب گرم یا سرد، شلنگ تهیه کنید؛ برای مثال شلنگ‌های فلزی ضدزنگ به علت جنس مورد استفاده‌ّشان، برای هردو دمای سرد و گرم مناسب می‌باشند.

قیمت شلنگ

حال که مهم‌ترین فاکتور های خرید شلنگ لباسشویی را بررسی کردیم به آخرین و در عین حال چالش‌برانگیزترین فاکتور یعنی قیمت شلنگ می‌رسیم. کارخانه‌ها براساس مدل و نوع موادی که در شلنگ استفاده کرده‌اند قیمت‌های متفاوتی را برروی شلنگ‌ها قرار می‌دهند و نکته مهم این است که هرگز ارزان‌ترین شلنگ را به‌منظور کاهش هزینه انتخاب نکنید؛ البته این به آن معنا نیست که ارزان‌ترین‌ها بدترین هستند و گران‌ترین‌ها برترین، اما از آن‌جایی که در شلنگ جنس و ماده مورد استفاده از آن بسیار مهم است در نظر داشته باشید که انتخاب شلنگی با قیمتی نسبتا بالا و جنسی بسیار خوب، خیال شما را بابت خرید شلنگ لباسشویی راحت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
واتس آپ Whatsapp chat
شماره تماس ما Whatsapp chat
2 +