برای خرید تسمه کولر باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای خرید تسمه کولر باید به چه نکاتی توجه کرد؟

خرید تسمه کولر باید با دقت انجام شود و افراد باید نکات لازم برای خرید آن را رعایت کنند. چرا که تسمه یکی از مهمترین اجزا و قسمت‌های کولرهای آبی است و برای از بین بردن لغزش‌های موتور و انتقال نیروی آن به کمپرسور طراحی شده است. با وجود تسمه کار یاتاقان راحت تر شده و بهتر عمل خواهد کرد. در فصول گرم سال و حتی قبل از آن باید پیوسته وضعیت ظاهری تسمه کولر را بررسی کنید تا دچار پارگی و خوردگی نشده باشد چرا که در صورت پاره شدن تسمه موتور کولر آسیب جدی می‌بیند و هزینه‌های زیادی در پی خواهد داشت.

تعویض تسمه کولر آبی

نکات خرید تسمه کولر

یکی از مهمترین نکات خرید تسمه کولر روش خرید آن است. روش‌های زیادی برای خرید این وسیله‌ی مهم کولرهای آبی وجود دارد. برای خرید تسمه کولر هم می‌توان به صورت حضوری و هم می‌توان به صورت اینترنتی اقدام کرد. هر کدام از روش‌های خرید معایب و مزایای خاص خودش را دارد. خرید اینترنتی تسمه کولر راحت تر و مقرون به صرفه تر است. چرا که فروشگاه‌های اینترنتی محصولات و کالاهای خود را به صورت مستقیم از تولید کننده می‌گیرند و هزینه‌هایی چون اجاره مغازه و مالیات را بر روی آن اعمال نمی‌کنند. از طرفی کالاهای فروشگاه‌های اینترنتی با تخفیف‌های فوق العاده‌ای به فروش می‌رسد.

قیمت تسمه کولر

یکی دیگر از نکات خرید تسمه کولر توجه به قیمت آنها است. محدوده قیمتی تسمه کولر آبی در حال حاضر در بازار فروشگاه‌های اینترنتی بین ۱۰ تا ۳۰ هزار تومان است. اختلاف قیمت‌های خرید تسمه کولر به کشور و شرکت سازنده و کیفیت ساخت و استفاده از مواد اولیه‌ی مرغوب در ساخت آنها است. البته افزایش قیمت ناگهانی تسمه‌های کولر خارجی و داخلی به دلیل افزایش قیمت ارز و شرایط نامناسب اقتصادی کشور بوده است. به هر حال تسمه کولر آبی یک وسیله‌ی مصرفی است و تنها برای فصل گرم سال مصرف دارد و هزینه‌ی آن زیاد نمی‌تواند مصرف کننده را اذیت کند.

READ  سیل مکانیکی چیست؟

تسمه کولر آبی

خرید تسمه کولر ارزان

همانطور که اشاره شد یکی از راه‌های خرید تسمه کولر ارزان، خرید به صورت اینترنتی است. برای افرادی که قصد دارند به صورت عمده و انبوه تسمه کولر بخرند، بهترین روش خرید اینترنتی است چرا که علاوه بر اینکه قیمت تسمه کولر در فرئشگاه‌های اینترنتی نسبت به فروشگاه‌های فیزیکی موجود در سطح شهر ارزان تر است بلکه می‌توانند آنها را با ارسال رایگان در اسرع وقت با بهترین شرایط دریافت کنند.

اهمیت نظارت بر عملکرد تسمه کولر

یکی از مهمترین عوامل نظارت بر کار تسمه کولر و بررسی دوره‌ای آن، حفظ سلامت موتور و دیگر اجزا و قسمت‌های آن است. چرا که تسمه کولر اگر خیلی شل و سفت باشد، موتور کولر خوب نمی‌تواند کار کند و شاید بسوزد. برای برطرف کردن شل و سفت کردن تسمه کولر باید دینام آن رگلاژ شود. برای تعویض تسمه کولر آبی باید نکات و دستور العمل‌های لازم را رعایت کنید. اگر تسمه کولر بیش از حد شل یا سفت باشد علاوه بر آسیب رسیدن به موتور کولر و سوختن آن سر و صدای زیادی در هنگام کار کردن ایجاد خواهد کرد.

زمان تعویض تسمه کولر آبی

READ  تفاوت ست کنترل و کلید اتومات پمپ آب

برای اینکه به موتور کولر و دیگر اجزای آن آسیب نرسد، باید هرچه زودتر لوازم مصرفی آن تعویض شده و لوازم نو جایگزین لوازم فرسوده شود. یکی از این لوازم مصرفی مهم کولر تسمه‌ی آن است. علائم فرسودگی کولر ایجاد سر و صدای غیر معمول و غیر طبیعی است. البته در صورت پارگی یا شل شدگی تسمه کولر، کولر همچنان کار می‌کند اما صداهای آزار دهنده ایجاد می‌کند و سلامت موتور آن تهدید می‌شود. تعویض تسمه کولر آنچنان هزینه‌ای ندارد اما تعویض موتور و دیگر اجزا و قسمت‌های کولر هزینه‌ای چند برابر ایجاد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *