چطور از شر کپک‌های ماشین لباسشویی خلاص شویم؟

چطور-از-شر-کپک‌های-ماشین-لباسشویی-خلاص-شویم؟

راه حل ساده برای از بین بردن کپک های ماشین لباسشویی؟

لباسشویی و اجزای آن محیط بسیار خوبی برای رشد و نمو باکتری ها وکپک ها هستند. ) ماشین لباسشویی به ویژه لولای پلاستیکی جلوی آن که به منظور جلوگیری از بیرون رفتن آب و رطوبت ایجاد شده یک فضای گرم و مرطوب و ایده آل برای رشد باکتریهاست( کپک مشکلات سلامتی زیادی در پی خود دارند و می‌تواند برای افراد مشکلات زیادی به ویژه تنگی نفس، خارش چشم، خس خس سینه و یا سوزش و کهیر زدن پوست شود. در مراحل جدی تر حساسیت به کپک ها باعث تب، عفونت شدید در شش ها می‌گردد.

کپک های لباسشویی هم از آن دسته از چیزهاست که شاید کمتر به چشم خانم های خانه بیاید اما بسیار خطرناک خواهد بود اگر به آن توجه نشود.

چطور از شر کپک‌های ماشین لباسشویی خلاص شویم؟

دو راه متفاوت برای خلاص شدن از کپک های ماشین لباسشویی وجود دارد. یکی که استفاده از پاک کننده های بهداشتی و ضد کپک است که از مواد شیمیایی ساخته شده و به همان اندازه ممکن است برای دستگاه تنفسی و آلرژی ها مضر باشد و راه حل دیگر یک پاک کننده کپک خانگی است که به اندازه مواد شیمیایی موثر است و ضررهای آنها را ندارد).ما در اینجا دو روش ساده برای حل کردن مشکل کپک به شما پیشنهاد میکنیم(

خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی که سرکه  دارد آن را به عنوان یک ضدعفونی کننده خانگی و بی ضرر معرفی می‌کند. علاوه بر آن کاملا کم هزینه و مقرون به صرفه است. آب لیمو ترش هم یک ماده موثر برای از بین بردن قارچ و کپک است و علاوه بر آن خوشبو کننده دلپذیری هم محسوب می‌شود.

READ  انتخاب شما ماشین لباسشویی تمسه‌ای است یا گیربکسی؟

نحوه استفاده از محلول سرکه  و آبلیمو

کافیست یک فنجان سرکه را با یک چهارم فنجان آب لیمو ترش  را با هم مخلوط کنید. مواد را داخل ظرف اسپری تمیز و شسته شده شیشه پاک کن بریزید و داخل لاستیک و لابه لای آنها را با این ترکیب اسپری کنید. و بگذارید سرکه و لیمو داخل لایه های لاستیکی به مدت نیم ساعت بماند بعد یک حوله تمیز را با این محلول خیس کنید و داخل لایه های لباسشویی را کاملا پاک کنید.

به شما توصیه می کنیم که ماهی  یک بار با این پروسه لباسشویی را ضد عفونی کنید. تا مبادا اثرات قارچ ها در سلامت و حساسیت شما و کودکتان تاثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *